Riebalų persodinimas: 3 žingsniai svajonės link
Riebalų persodinimas: 3 žingsniai svajonės link
Kas yra riebalų persodinimas?
Kad riebalų persodinimas yra moderni kūno kontūravimo technika, kuri apima perteklinių riebalų perkėlimą iš vienos kūno vietos į kitą, siekiant padidinti kitos srities apimtį. Riebalų persodinimas yra plastinės chirurgijos procedūra, kurios metu riebalai perkeliami iš vienos kūno vietos į kitą. Ši procedūra gali būti naudojama krūtų didinimui, veido atjauninimui, kūno kontūro pagerinimui ir kitoms estetinėms paskirtims. Riebalų persodinimas yra natūralus būdas pagerinti išvaizdą, nes jame naudojami paciento paties riebalai, kurie yra persodinami į norimą vietą. Tai leidžia pasiekti natūralius ir ilgalaikius rezultatus, sumažinant komplikacijų riziką, susijusią su svetimkūnių implantacija.
Riebalų persodinimo privalumai
Riebalų persodinimas turi keletą privalumų. Pirmiausia, tai yra natūralus būdas pagerinti išvaizdą, nes jame naudojami paciento paties riebalai, o procedūrai būtina turėti pakankamai riebalinio audinio. Be to, riebalų persodinimas yra mažai invazinė procedūra, kuri nekelia didelių randų ar kitų komplikacijų. Procedūra taip pat padeda atkurti natūralų audinių tūrį ir elastingumą, o persodinti riebalai išlieka kūne ilgą laiką. Tai reiškia, kad pacientai gali džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, kurie atrodo ir jaučiasi natūraliai.
Riebalų persodinimo kaina
Riebalų persodinimo kaina priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant kūno vietas, kurias norite koreguoti, operacijos apimtį, gydytojo patirtį ir klinikoje naudojamų technologijų. Bendroji riebalų persodinimo kaina gali svyruoti nuo 1 500 iki 5 000 eurų, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo. Norint gauti tikslesnę kainą, rekomenduojame susisiekti su plastinės chirurgijos klinika ir susitarti dėl konsultacijos su gydytoju. Tai leis jums gauti individualų pasiūlymą, atitinkantį jūsų poreikius ir lūkesčius.
Riebalų persodinimo operacijos eiga
Pasiruošimas procedūrai
Prieš riebalų persodinimo procedūrą, pacientas turi pasiruošti. Tai reiškia, kad pacientas turi atsisveikinti su alkoholiu, rūkymu ir kitomis blogomis priemonėmis, kurios gali paveikti procedūros rezultatus. Be to, pacientas turi atlikti reikiamus tyrimus, kad būtų tikras, jog jis yra sveikas ir gali atlaikyti procedūrą. Plastikos chirurgas taip pat gali pateikti individualias rekomendacijas, kaip pasiruošti operacijai, siekiant užtikrinti geriausius rezultatus.
Procedūros vykdymas
Riebalų persodinimo procedūra yra atliekama plastikos chirurgu. Procedūros metu, plastikos chirurgas atlieka riebalų surinkimą iš donoro srities, dažniausiai pilvo, sėdmenų ar šlaunų, naudojant riebalų nusiurbimo metodą. Surinktas riebalinis audinys yra apdorojamas, kad būtų pašalinti nereikalingi skysčiai ir priemaišos, o tada jis yra suleidžiamas į norimą vietą. Procedūra yra atliekama taikant vietinę arba bendrinę nejautrą, priklausomai nuo rekonstruojamos srities ir paciento pageidavimų, siekiant užtikrinti, kad pacientas nejaustų skausmo operacijos metu.
Procedūros rezultatai po riebalų persodinimo
Riebalų persodinimo procedūros rezultatai yra natūralūs ir ilgalaikiai, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad tik 30-70% persodintų riebalų (30 70 proc persodinto) išlieka kūne ilgą laiką. Pacientas gali džiaugtis pagerinta išvaizda ir atkurtais kūno kontūrais. Be to, procedūra yra mažai invazinė, todėl pacientas negali gauti didelių randų ar kitų komplikacijų. Po operacijos pacientai dažnai pastebi pagerėjusią odos elastingumą ir jaunatviškesnę išvaizdą, o rezultatai gali būti matomi jau po kelių savaičių.
Riebalų persodinimo rizikos
Kaip ir bet kuri kita operacija, riebalų persodinimo operacija taip pat turi tam tikrų rizikų. Galimos komplikacijos apima kraujosruvas, kraujavimą ar infekciją. Be to, persodintose vietose gali atsirasti riebalinių darinių arba sumažėti persodintų riebalų tūris. Nors komplikacijų tikimybė atliekant riebalų persodinimo procedūrą yra labai maža, svarbu pasirinkti patyrusį gydytoją ir laikytis visų jo nurodymų, kad sumažintumėte riziką ir užtikrintumėte geriausius rezultatus.
Riebalų persodinimo pooperacinis periodas
Pooperacinis laikotarpis po riebalų persodinimo operacijos priklauso nuo kūno vietų, kurioms buvo atliktos korekcijos, tačiau įprastai netrunka ilgiau nei kelias savaites. Gydytojas suteiks visą reikalingą informaciją apie jūsų pooperacinį laikotarpį. Procedūros metu chirurgai suleidžia daugiau riebalų, nei reikia suformuoti norimas kūno formas, nes prigyja tik maždaug 50 procentų suleistų riebalų. Po operacijos pjūvio vietos užsiuvamos ir užklijuojamos specialiu pleistru. Po visų plastinių-estetinių operacijų jaučiamas mažesnis ar didesnis skausmas, kuriam malšinti skiriama vaistų. Svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir skirti laiko poilsiui, kad užtikrintumėte sėkmingą gijimą ir ilgalaikius rezultatus.
Riebalų persodinimas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos
Riebalai – vieninteliai audiniai žmogaus organizme, kurie auga ir žmogui suaugus. Normalus riebalinių audinių kiekis moters organizme siekia 15-25 procentus, vyrų rodikliai – šiek tiek mažesni. Riebalų persodinimas į veidą ir krūtis yra populiarus būdas atkurti natūralų tūrį ir išlyginti raukšles.
Daugiau riebalų turi mažai judantys žmonės, sportininkų riebalinė masė gali tesiekti 2-3 proc. Riebalų paskirtis – apsaugoti vidinius organus nuo galimų sužalojimų, gerinti šilumos apykaitą. Riebaliniai audiniai reikalingi minkštųjų audinių atsistatymui. Jų netektis dažnai susijusi su odos elastingumo sumažėjimu ir senėjimu. Riebalų persodinimas į krūtis tampa vis populiaresnis, nes tai natūralus būdas padidinti krūtų tūrį ir pagerinti jų kontūrą.
Riebalų persodinimas arba lipofilingas – tai riebalinių audinių perkėlimas į kitas žmogaus kūno vietas. Supratimas apie skirtingas procedūras, rizikas ir galimus rezultatus, susijusius su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, yra labai svarbus pacientams, kurie tampa vis labiau informuoti apie savo pasirinkimus šioje srityje. Būtini audiniai gaunami lipoksacijos būdu. Poodinio riebalų sluoksnio storį galima įvertinti tarp didžiojo piršto ir smiliaus suspaudus odą kartu su riebalais. Po procedūros būtina atidžiai stebėti ir pooperacinį laikotarpį, kad būtų išvengta komplikacijų ir užtikrintas tinkamas gijimas.
Lipofilingas skirtas kūno kontūrams atkurti arba minkštųjų audinių tūriui didinti. Ši procedūra taip pat tinka randų korekcijai, odos jauninimui, ląstelių apsaugai nuo oksidacijos.
Jeigu neįmanoma persodinti paties paciento riebalinių audinių, gali būti atliekama donorinė implantacija arba naudojami riebaliniai audiniai, išauginti laboratorijoje. Šiuo atveju siekiant padidinti gajumo laipsnį, yra naudojami įvairūs priedai (hormonai, augimo stimuliatoriai etc).
Riebalų surinkimui atliekami dūriai, į kuriuos įvedami specialūs instrumentai. Įprastai riebaliniai audiniai paimami iš pilvo zonos, sėdynės, šlaunų, vidinės kelių pusės.
Po to jie mažomis porcijomis injekcijų pagalba įvedami į kitas kūno vietas. Priklausomai nuo to, kokioje vietoje atliekamas riebalų persodinimas, pasirenkamas atitinkamo skersmens įvedamojo instrumento dydis. Kuo skersmuo mažesnis, tuo smulkesnėmis porcijomis riebalai perkeliami. Taip pat plastikos chirurgui būtina įvertinti rekonstruojamo kūno ploto ypatybes. Pavyzdžiui, randai yra tankesnės struktūros, jų kraštai gali būti nelygūs ir kt.
Krūtų lipofilingas atliekamas didelio skersmens instrumentu, veidui naudojamas mažesnis. Procedūros efektą gali menkinti tam tikri susirgimai ir žalingi įpročiai, – pavyzdžiui, rūkymas.
„Riebalų ląstelėms, pašalintoms iš įprastos aplinkos, reikia deguonies ir maistingųjų medžiagų. Be kraujagyslių tinklo jos gali išgyventi ne ilgiau kaip 48 valandas. Per šį laikotarpį turi susidaryti naujos smulkios kraujagyslės. Rūkantys žmonės turi problemų su smulkiomis kraujagyslėmis, būtent dėl šios priežasties riebalų persodinimas rūkantiesiems nėra efektyvus“, – pasakoja respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirbantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.
Riebalų persodinimo procedūrą galima atlikti pakartotinai, įprastai taikoma vietinė arba bendrinė nejautra. Anestezijos būdas priklauso nuo rekonstruojamos srities ypatybių ir paciento pageidavimų.
3 pagrindiniai riebalų persodinimo žingsniai:
Lipoksacija (): poodinių riebalų surinkimas, atliekamas itin kruopščiai, kad nebūtų pažeista audinių struktūra. Ši procedūra gali būti atliekama rankiniu arba mechaniniu būdu.
Centrifugavimas: riebaliniai audiniai dalinami į tris sluoksnius. Viršutiniame sluoksnyje yra aliejinė medžiaga, viduriniame – riebalinės ląstelės, apatiniame – kraujas. Riebalų persodinimo injekcijoms naudojamas tik vidurinis ląstelių sluoksnis.
Lipofilingas: riebalai įvedami į skirtingą gylį.
Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu
Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt