Riebalinės Liaukos Šalinimas: Efektyvus Odos Darinių Šalinimas Radijo Bangomis
Odos darinių rūšys
Odos darinių rūšys yra įvairios, tačiau dažniausiai sutinkami yra apgamai, karpos, kondilomos, angiomos, piogeninės granulomos, seborėjinės keratomos, išvešėjusios riebalinės liaukos, cistos ir išsiplėtusios kraujagyslės. Šie dariniai gali būti gerybiniai navikai arba piktybiniai, todėl svarbu konsultuotis su gydytoju dermatovenerologu arba onkodermatologu, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir tinkama procedūra. Apgamų šalinimas lazeriu yra populiarus metodas, tačiau labai svarbu laikytis pošalinimo priežiūros nurodymų, kad būtų išvengta infekcijų ir randų. Kiekvienas odos darinys reikalauja individualaus požiūrio, todėl profesionali konsultacija yra būtina siekiant užtikrinti geriausius rezultatus ir saugumą.
Šalinimo metodai
Odos darinių šalinimas gali būti atliekamas įvairiais metodais, priklausomai nuo darinio tipo, dydžio ir vietos. Chirurginis ekscizija yra vienas iš dažniausiai naudojamų metodų, kurio metu gydytojas pašalina darinį chirurginiu būdu, naudojant vietinį nuskausminimą. Kita vertus, lazerinis šalinimas yra mažiau invazinis metodas, kurio metu darinys pašalinamas naudojant lazerio spindulį. Šis metodas yra ypač efektyvus šalinant mažus darinius, tokius kaip apgamai ar papilomos.
Šalinimo procedūra
Šalinimo procedūra atliekama naudojant radiochirurginis įrenginys „Surgitron“ arba lazeriu. Procedūra trunka iki 30 minučių ir gali būti atliekama vieno apsilankymo metu. Procedūros metu pacientas skausmo nejaučia, kadangi procedūrai paruošta vieta yra nuskausminama. Po procedūros odos darinio pašalinimo vietoje susidaro nekraujuojantis įdrėskimas – ne didesnio ploto nei pašalintas darinys. Šis metodas užtikrina minimalų diskomfortą ir greitą gijimą, todėl pacientai gali greitai grįžti prie įprastos veiklos.
Procedūros eiga
Procedūros eiga priklauso nuo šalinimo metodo. Chirurginė procedūra trunka apie 30-60 minučių, o lazerinė procedūra trunka apie 15-30 minučių. Prieš procedūrą, gydytojas atlieka apžiūrą ir nustato, ar darinys yra gerybinis. Jei darinys yra piktybinis, gydytojas gali nuspręsti atlikti papildomus tyrimus. Po procedūros, pacientas gali jausti nemalonų jausmą arba skausmą dėl vietinio nuskausminimo, vadinamo ‘vietinis nuskausminimas’, tačiau šis jausmas yra laikinas.
Patient Preparation
Prieš atliekant odos darinių šalinimo procedūrą, gydytojas dermatovenerologas atlieka išsamią apžiūrą, siekdamas nustatyti, ar dariniai yra gerybiniai. Jei dariniai yra gerybiniai, gydytojas nuspręs, kuris šalinimo būdas yra tinkamiausias, atsižvelgiant į darinio tipą, dydį ir vietą.
Prieš procedūrą pacientas turi atsisveikinti su makiažu ir kitais kosmetikos produktų likučiais, kad būtų užtikrintas švarus ir sterilus odos paviršius bei sterilus laukas. Be to, pacientas turi būti informuotas apie procedūros metu galimas komplikacijas ir rizikas, kad galėtų priimti informuotą sprendimą. Tam tikslui pacientas pasirašo informuotą sutikimą, patvirtinantį, kad jis supranta galimas komplikacijas ir rizikas.
Svarbu, kad prieš procedūrą pacientas būtų patikrintas dėl bet kokių sąlygų, kurios gali padaryti procedūrą pavojinga. Tai apima alergijų patikrinimą, nes tam tikros alergijos gali sukelti nepageidaujamas reakcijas procedūros metu. Pacientas taip pat turi būti informuotas apie procedūros metu naudojamus vaistus ir priemones, kad būtų išvengta bet kokių netikėtumų.
Gydytojas taip pat informuos pacientą apie galimus skausmus ir diskomfortą procedūros metu, nors dauguma pacientų nejaučia skausmo dėl vietinio nuskausminimo. Visos šios priemonės užtikrina, kad procedūra vyktų sklandžiai ir saugiai, o pacientas būtų pasiruošęs visiems galimiems scenarijams.
Rezultatai ir priežiūra
Rezultatai ir priežiūra po procedūros yra svarbūs siekiant užtikrinti geriausią gijimą ir išvengti komplikacijų. Po 7-10 dienų susidaro sveikas naujas odos sluoksnis, kuris palaipsniui pakeičia spalvą ir susilieja su normalios paciento odos spalva. Šis procesas vidutiniškai vyksta du kartus greičiau nei naudojant kitus metodus gerybiniams odos dariniams šalinti. Po procedūros svarbu vengti tiesioginių saulės spindulių ir neliesti paveiktos vietos, kad būtų išvengta randų ir infekcijos. Tinkama priežiūra užtikrina sklandų gijimą ir puikius kosmetinius rezultatus.
Kaina
Kaina priklauso nuo šalinimo metodo, darinio tipo, dydžio ir vietos. Chirurginis šalinimas yra dažniausiai brangesnis nei lazerinis šalinimas. Kainų diapazonas gali svyruoti nuo 100 iki 500 eurų, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo. Klinikoje, kurioje atliekama procedūra, taip pat gali turėti įtakos kainai. Gydytojas dermatovenerologas arba chirurgas gali nuspręsti, kokia procedūra yra tinkamiausia paciento poreikiams.
Darinių šalinimo privalumai
Darinių šalinimo privalumai yra daug. Procedūra yra saugi, greita ir neskausminga. Klinika naudoja naujausias technologijas ir procedūras, užtikrinančias aukštą efektyvumą ir minimalų diskomfortą. Aplinka yra komfortiška ir patogi, o gydytojai dermatovenerologai turi specializuotą išsilavinimą ir patirtį. Be to, procedūra gali būti naudinga ne tik estetiniais tikslais, bet ir medicininiais tikslais, pavyzdžiui, sergant ortopedija, bariatrija ar kineziterapija. Tai užtikrina, kad pacientai gauna visapusišką ir profesionalią priežiūrą.
Gydytojų patirtis
Gydytojų patirtis yra svarbi siekiant užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę. Gydytoja dermatovenerologė, medicinos mokslų daktarė, specializuojasi veido odos dermatozės, senėjimo prevencijos, dermatoskopijos ir lazerinės dermatologijos srityse. Gydytojai turi daug metų patirties ir yra atestuoti, todėl pacientai gali būti tikri, kad jų odos problemos bus sprendžiamos profesionaliai ir efektyviai. Patyrę specialistai užtikrina, kad kiekviena procedūra būtų atliekama saugiai ir su geriausiais įmanomais rezultatais.
Odos darinių šalinimas ir jų šalinimas
Įvairiais gyvenimo tarpsniais ant žmogaus odos gali atsirasti apgamai, karpos, papilomos, kondilomos, cistos ir kiti nauji odos dariniai. Klinikoje taip pat siūlomos biorevital procedūros, kurios padeda atkurti odos sveikatą ir grožį. Kartais jie užauga pernelyg dideli ir negražūs. Karpos ir apgamai gali atsirasti nepatogiose vietose ir maišo šukuoti plaukus, skusti barzdą. Vienas efektyviausių, saugiausių ir neskausmingų būdų įvairiems odos dariniams šalinti be operacinio pjūvio – radiochirurginiu įrenginiu „Surgitron“.
Gydytojas gali pašalinti įvairius odos darinius, įskaitant apgamus, karpas ir kt. Šį JAV kompanijos „Ellman International“ sukurtą prietaisą savo kasdienėje gydomojoje praktikoje naudoja ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirbantys plastikos chirurgai.
„Šio metodo unikalumas slypi galimybėse atlikti audinių pjūvius aukšto dažnio radijo bangomis. Aktyvaus chirurginio elektrodo galiuke koncentruojasi aukšto dažnio energija, šildanti ir iš esmės išgarinanti ląsteles, kai aplinkiniai audiniai išsiskleidžia be šildymo ir deginimo,- aiškino plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas. – Pats elektrodas nešyla ir prie paciento odos nesiliečia. Tokiu būdu atliekamas lygus mikroskopinis pjūvis.”
Gydytojas Vytautas Jankūnas pridūrė, kad toks radiochirurginis metodas yra visiškai neskausmingas, nes procedūros metu paciento kūną pasiekiančios bangos nestimuliuoja nervinių galūnių.
Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirbantys plastikos chirurgai „Surgitron“ įrenginiu šalina apgamus, karpas, kondilomas, angiomas, piogenines granuliomas, seborėjines keratomas, išvešėjusias riebalines liaukas, išsiplėtusias kraujagysles ir kt. Pažeisti odos audiniai šalinami pasiekiant puikų kosmetinį rezultatą, nepaliekant jokių pėdsakų.
Visiškai sterilios procedūros metu sveiki audiniai ir odos neliečiami, todėl gijimo eiga yra greita, nepatiriamas pooperacinis skausmas ir diskomfortas, išvengiama kraujavimo, tynimų, infekcijos židinių, nesiformuoja randai. Kiekvienas iš šių odos darinių gali būti pašalintas naudojant radiochirurginį metodą.
Po procedūros odos darinio pašalinimo vietoje susidaro nekraujuojantis įdrėskimas – ne didesnio ploto nei pašalintas darinys. Po 7-10 dienų susidaro sveikas naujos odos sluoksnis, po kurio pakeičiantis spalvą ir susiliejantis su normalios paciento odos spalva. Šis procesas vidutiniškai vyksta du kartus greičiau nei naudojant kitus metodus gerybiniams odos dariniams šalinti. Gydytojas Aleks Mickonas, žinomas onkologas ir chirurgas, taip pat naudoja šį metodą savo praktikoje.
Aukštas diagnostikos lygis ir odos darinių šalinimo saugumas užtikrinamas atliekant fotodermatoskopiją, citologinius ir histologinius tyrimus. Pavyzdžiui, atlikus odos darinių šalinimą kitais metodais – šaltuoju azotu ar lazeriu, pašalintų darinių neįmanoma ištirti histologiniu būdu. Be to, po šaltojo azoto ar lazerio procedūrų lieka randai, įprastai vienos procedūros nepakanka.
Plastikos chirurgai sako, kad dažniausiai pacientai kreipiasi norėdami šalinti apgamus ir kitus naujai susiformavusius odos darinius ant veido, pažastyse, po krūtine, kaklo ar lytinių organų srityje atsiradusias papilomas, įprastas ir senėjimo eigoje atsiradusias karpas ir kitus darinius ant rankų, kraujagyslių „žvaigždutes“, venų „tinklelį“, pėdų karpas, nuospaudas, gydo įaugusius nagus.
Registracija vykdoma klinikoje ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt
Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu
Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt