Veido korekcijos priemonės – tik po konsultacijos su plastikos chirurgu

Veido korekcijos priemonės

Plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas pataria: egzistuoja apie porą šimtų priemonių, naudojamų kontūrinei veido plastikai ir mikroimplantacijai, todėl renkantis užpildus būtina susipažinti su specialisto patirtimi ir išklausyti jo rekomendacijų.

Šiuo metu egzistuojančias priemones, naudojamas kontūrinei veido plastikai ir mikro implantavimui, galima suskirstyti į kelias grupes. Pirma – nebiologinės kilmės polimerinės medžiagos: „Gore-Tex“, „New-Feel“, „Bioplastique“, „Biopolymero“, „Biphasic“, „Copolymer“, „Teflon paste“.

Yra ir biologinės kilmės priemonės, pavyzdžiui „Alloderm“, vadinamieji auto riebalai, „FiBrel“, „Restylane“, „Restylane fine line“, „Hylaform“, „Rotilan“, „Resoplast“, „Zyderm“, „Dermalogen“, „Autologen“, „Isolagen“, „Xenoderm“. Egzistuoja ir kombinuotosios: „Dermalive“, „Dermadeep“, „Revidern“, „Artecoll“.

veido korekcijos priemonės

Jų evoliucija tęsėsi ne vienerius metus. Jau senovėje suprasta, kad odos vidinių pakitimų šalinimo principas yra paprastas: pakanka tiesiog imti ir kažkuo papildyti trūkstamą audinį. Iš pradžių naudotos natūralios medžiagos: juodmedis, aukso plokštelės, parafinas, vaškas ir kiti užpildai.

Vėliau prasidėjo silikono era. Nuo XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio jo naudojimas veido koregavimui duodavo gan teigiamų rezultatų, tad ir dabar plastinėje bei estetinėje chirurgijoje naudojami aukšto grynumo silikono geliai. Vieni žinomiausių – bioplastikas ir biopolimerinis gelis.

veido korekcijos priemonės

Prieš keliasdešimt metų imta naudoti jaučių kolageno pagrindu sukurtas medžiagas, ir jos dėl savo savybių išstūmė silikoninius mikroimplantus iš rinkos. Po to atsirado priemonės, kurios buvo sukurtos ne gyvulinės kilmės hialurono rūgšties pagrindu. Pagrindinė inovacija – ne tik mechaninis vadinamosios odos depresijos židinio pašalinimas, bet ir vietinių poodinių procesų aktyvavimas.

Tada buvo sukurtos ir biocheminės kilmės, vadinamosios kombinuotos medžiagos. Tai jau aukščiau minėtieji artekolis, revidernas, dermalaifas, dermadipas. Lygiagrečiai į rinką pateko ir joje įsitvirtino medžiagos, naudojamos minkštųjų veido audinių didinimui – pavyzdžiui, „Gore-Tex“, “autoriebalai” – lipofilingas arba lipograftingas. O viena paskutinių naujienų, apjungiančių abi evoliucinės preparatų linijas – naujausias gaminys „Alloderm“.

V. Jankūnas teigia, kad pagrindinis jų tobulinimo tikslas – siekis sukurti kuo idealesnį užpildą, kuris užtikrintų šimtaprocentinį biologinį suderinamumą, ilgalaikį rezultatą, paprastą naudojimą, nedidelę kainą, neturėtų jokių šalutinių reiškinių, pavyzdžiui, alerginių reakcijų.

Tad estetinės veido mikroimplantacijos priemonių įvairovė – begalinė. Kokį naudoti Jums? Tą galite sužinoti tik asmeninių konsultacijų su plastikos chirurgu metu, įsitikinęs V. Jankūnas.

„Jokiu būdu nereikia pasitikėti reklaminiais gamintojų lankstinukais, kuriuose visada teigiama, kad būtent jų sukurtas produktas yra pats geriausias, pateikiamos standartinės nuotraukos „prieš“ ir „po“, tačiau visiškai neaišku, kokiu būdu teigiami pokyčiai pasiekti. Todėl renkantis užpildus svarbiausia yra plastikos chirurgo patirtis ir suteikiamos rekomendacijos – tik jis gali tiksliausiai pasakyti, kurie priemonė tinkama būtent Jums”, – pataria plastikos chirurgas.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai