Kaip atrodo ideali bamba?

Pasaulyje nerasite dviejų žmonių su vienodais pirštų antspaudais, taip pat ir su vienodomis bambomis. Bamba susiformuoja kiekvienam, kai vos gimus nukerpama virkštelė. Ilgainiui nuo bambos formos gali priklausyti visos pilvo zonos (nepriklausomai nuo to, ar žmogus lieknas, ar turi antsvorio) patrauklumas. Chirurginis gydymas dažnai yra būtinas siekiant išvengti rimtų sveikatos problemų, susijusių su bambos išvarža.

Sociologinės apklausos rodo, kad patraukliausia laikoma nedidelė, įdubusi T formos bamba. Idealu, kai bamba yra vidutinėje pilvo linijoje, per vidurį tarp gaktos ir kardo formos ataugėlės. Tik nedidelis procentas žmonių turi iškilias bambas, visi kiti – įdubusias, o įdaubos gylis priklauso nuo priekinės pilvo sienelės poodinės-riebalinės ląstelienos storio.

Bambos forma labiausiai priklauso nuo to, ar ji buvo teisingai suformuota po virkštelės nukirpimo. Kai bamba yra 0,5-1,5 cm. iškilusi virš pilvo – bambos suformavimas buvo atliktas netaisyklingai.

Be to, iškilios formos bamba gali pranešti apie tai, kad žmogus turi pilvo sienos defektą – bambos išvaržą, pro kurią veržiasi vidaus organai. Bambos išvarža tai defektas pilvo sienoje, kur vidaus organai gali išsiveržti. Bambos išvarža gali būti pirminė arba susiformuoti po ankstesnių operacijų. Šiuo atveju, atliekant plastinę bambos operaciją, būtina atlikti ir atvirą arba laparoskopinę išvaržos operaciją. Bambos išvaržos gali atsirasti įvairiose pilvo sienos vietose, ir jos gali įstrigti ir sukelti rimtų komplikacijų, jei nebus chirurgiškai gydomos. Nepageidaujamų komplikacijų gali kilti, jei bambos išvarža nebus gydoma laiku. Pilvo sienos išvarža yra būklė, kai audinys ar organas išsiveržia per pilvo sienos raumenis. Pilvo sienos išvaržos diagnozė ir gydymas yra svarbūs siekiant išvengti komplikacijų. Chirurgijos gydytojas atlieka šias operacijas, kurios gali būti atliekamos privačiai arba kompensuojamos per psdf lėšomis. Laparoskopinės operacijos metu mažos įpjovos daromos į pilvo, kad būtų galima pasiekti chirurginius instrumentus.

Bambos operacijos atliekamos su bendrine nejautra. Pooperaciniu periodu vieną mėnesį rekomenduojama vengti fizinio krūvio ir sunkumų kilnojimo.

Plastinės bambos operacijos rekomenduojamos ne tik pacientams, kurių bambos ženkliai iškilusios virš pilvo odos ar kuriems diagnozuota bambos išvarža, bet ir tais atvejais, kai auskarų vėrimo į bambą vietose matosi odos įplyšimai, bambos estetika prarandama kartu su amžiaus pokyčiais, susiformuoja randai po pilvo plastikos ar lipoksacijos procedūrų, po nėštumo, patirtų traumų ar ženklaus svorio sumažėjimo pasikeičia pilvo ir bambos forma.

Plastinės bambos operacijos (umbilikoplastikos) metu atstatoma bambos padėtis, ištaisoma jos forma, jai suteikiama paciento pageidaujama išvaizda. Bambos plastikos trukmė – apie 30 minučių. Įprastai ji derinama su kitomis plastinėmis procedūromis: lipoksacija, pilvo sienos plastika, krūtų plastika.

bambos gylisbambos padėtisbambos plastikabambos plastinė operacijabambos suformavimasideali bambaįdubusi bamba, patraukkli bamba, pilvo plastinės operacijosT formos bambavirkštelės nukirpimas

Kas yra bambos išvarža?

Bambos išvarža – tai būklė, kai audinio ar organo dalis išsikiša per pilvo sienos raumenį į poodį. Tai dar vadinama pilvo sienos išvarža. Bambos išvarža gali būti pirminė arba susiformavusi po buvusių operacijų. Neoperuojant bambos išvaržos, ši gali įstrigti ir sukelti nepageidaujamų komplikacijų. Ši patologija gali atsirasti bet kuriame amžiuje ir dažnai reikalauja chirurginio gydymo, siekiant išvengti rimtų sveikatos problemų.

Bambos išvaržos simptomai ir priežastys

Bambos išvarža ne visada pasireiškia juntamais ar matomais simptomais. Tačiau pajutus vieną iš žemiau išvardintų simptomų reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją chirurgą išsamiai diagnostikai. Simptomai gali būti: nemalonūs jausmai, skausmas, nepatogumai bambos srityje. Bambos išvarža gali būti priežastimi kai kurių sveikatos problemų. Dažniausiai tai nėra pavojinga sveikatai būklė, tačiau išvarža gali sukelti nemalonius jausmus, skausmą ar nepatogumus.

Diagnostika ir gydymas

Bambos išvaržą diagnozuoja gydytojas chirurgas konsultacijos metu. Įprastai išvarža patvirtinama apčiuopiant pilvo sritį. Ypač retais atvejais gali prireikti ultragarso tyrimų. Bambos (pilvo sienos) išvaržos patologija dažniausiai sprendžiama chirurginiu būdu, atliekant bambos išvaržos operaciją. Operacijos atliekamos siekiant išvengti būklės progresavimo, sumažinti nemalonius pojūčius ir išspręsti estetines problemas.

Bambos išvaržos operacija

Bambos išvaržos operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Operacijos trukmė priklauso nuo pasirinkto operacijos metodo ir išvaržos dydžio. Operacija gali trukti nuo 30 minučių iki 3 valandų. Bambos išvarža gali būti operuojama atviru arba laparoskopiniu būdu. Operuojant atviru būdu, plastika gali būti atliekama panaudojant paties paciento audinius arba naudojant specialų sintetinį tinklelį.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos itin svarbu dėvėti specialų kompresinį korsetą, prilaikantį pjūvio vietą bei sumažinantį skausmą judėjimo metu. Po diastazės korekcijos operacijos į darbą galima grįžti praėjus 2 savaitėms po operacijos arba 4 savaitėms, jei dirbate fizinį darbą. Intensyvios fizinės veiklos, įskaitant ir svorio, didesnio nei 5 kg kilnojimą, patariama vengti apie 6-8 savaites po operacijos.

author avatar
Vytautas Jankūnas Plastikos chirurgai
Dr. Vytautas Jankūnas yra patyręs plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas, turintis daugiau nei 18 metų patirtį šioje srityje. Per metus jis atlieka daugiau nei 800 operacijų ir apie 1000 grožio procedūrų injekcijomis.

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

    Atsiliepimai