Krūtų Ptozė: Kaip Pakėlimas Sugrąžina Jaunystę ir Seksualumą
Viršutinio voko pakėlimas
Po nėštumo, kūdikio maitinimo krūtimi, atsikračius antsvorio ar kitų su amžiumi atsirandančių priežasčių moteris psichologiškai trikdo jų susitraukusios, formą ir standumą praradusios krūtys. Greitas ir efektyvus būdas šiai problemos spręsti – mastopeksija, arba paprasčiau kalbant – plastinė krūtų pakėlimo operacija.
Pieno liaukų nusileidimas, kai pažeidžiamas teisingas krūtinės kontūras, prarandamas odos elastingumas, krūtys tampa suglebusios ir nukarusios, medicinoje vadinama ptoze.
1 lygio ptozę plastikos chirurgai diagnozuoja moterims, kai jų speneliai yra krūtų raukšlės lygmenyje arba žemiau jos ne daugiau kaip 1 cm. 2 lygio ptozė – kai speneliai ir aureolės yra nusileidusios žemiau krūtų raukšlės 1-3 cm, 3 lygio – spenelių nusileidimas daugiau kaip 3 cm.
„Atliekant mastopeksijos operaciją, pašalinamas krūtų audinių perteklius ir atstatoma jų forma. Pirmą kartą šią procedūrą dar XIX a. atliko gydytojas Mišelis Pusenas. Jis padarė pjūvį virš spenelių ir pašalino dalį pieno liaukos ir riebalus. Nuo to laiko operacijos metodai tobulėjo ir nūdien mes atliekami pjūvius pagal iš anksto pasižymėtas linijas“,- pasakoja Respublikinės Klaipėdos ligoninėje dirbantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.
Anot jo, krūtų pakėlimas gali būti atliekamas keliais būdais. Vienas populiariausių, kai krūtys nusileidusios nedaug – vertikaliosios siūlės. Esant pirmam ptozės lygiui ir siekiant sumažinti aureolės plotui, taikoma cirkuliarinė technika. T formos pjūvis atliekamas sudėtingos ir ilgos operacijos metu, kai diagnozuota 2-3 lygio ptozė, plastinė operacija gali būti derinama su krūtų mažinimo procedūra.
„Kovai su ptoze moterys gali pasitelkti iš pradžių namų sąlygomis prieinamas priemones: masažą, kontrastinį dušą, atlikti specialius pratimus su svarmenimis. Tai gali duoti efektą, jeigu pastebimi tik pirmieji ptozės požymiai. Realiai ištaisyti situaciją ir nukarusioms krūtims sugrąžinti standumą ir formą gali tik chirurginis įsikišimas.
– O koks operacijos metodas tinka vienai ar kitai moteriai, išsiaiškiname asmeninės konsultacijos metu. Tuomet išklausome pacienčių pageidavimus dėl krūtų formos ir dydžio, atkreipiame dėmesį į galimą pieno liaukų asimetriją, atsižvelgdami į anatominius moters požymius siūlome estetinių trūkumų šalinimo būdus, papasakojame apie operacijos planą ir suteikiame kitą būtiną informaciją“,- pasakojo V. Jankūnas.
Kas yra ptozė?
Ptozė yra būklė, kai viršutinis vokas nusileidžia ar nukrenta. Tai gali būti įgimta arba įgyta, ir dažniausiai atsiranda vyresnio amžiaus suaugusiesiems. Ptozė gali trukdyti regėjimui, priklausomai nuo to, kiek akies uždengia vokas. Ši būklė gali būti ne tik estetinė problema, bet ir sveikatos sutrikimas, kuris lemia regėjimo kokybės pablogėjimą.
Ptozės priežastys ir požymiai
Ptozės priežastys gali būti įvairios, tačiau dažniausiai tai yra natūralaus senėjimo proceso padarinys. Akies raumuo, atsakingas už akies voko pakėlimą, senstant išsitempia ir gali lemti akies voko nusileidimą. Kai kurie žmonės gimsta turėdami ptozę, tačiau tai pasitaiko retai. Ptozę taip pat gali sukelti traumos, didelis stresas ir neurologinės kilmės problemos. Pagrindiniai ptozės požymiai yra akies voko nusileidimas, kuris gali trukdyti regėjimui ir sukelti diskomfortą.
Diagnostika ir gydymas
Ptozė diagnozuojama įprastinio akių patikrinimo metu. Akių specialistas gali nukreipti Jus į pas akių gydytoją, kad šis įvertintų ilgalaikę ptozę ir įsitikintų, jog nėra kito ją sukeliančio sveikatos sutrikimo. Ptozės gydymas priklauso nuo konkrečios priežasties ir būklės sunkumo. Jeigu ptozę lemia natūralūs senėjimo procesai arba ji yra įgimta, chirurginė procedūra nebūtina, tačiau gali būti atliekama estetiniais sumetimais. Svarbu pasikonsultuoti su specialistu, kad būtų nustatytas tinkamiausias gydymo būdas.
Operacijos pasiruošimas ir priežiūra
Prieš operaciją reikėtų laikytis tam tikrų, gydytojo pateiktų rekomendacijų. Pagrindinės taisyklės, kuriomis derėtų vadovautis prieš akių vokų operaciją yra: atsistatymo periodas po operacijos turi būti nesudėtingas ir neskausmingas, pacientas turi būti atsakingas dėl savo sveikatos. Po operacijos pacientai sugrįžta namo jau po kelių valandų. Pooperacinis atsistatymo periodas yra nesudėtingas, neskausmingas, gijimas greitas ir komfortiškas. Svarbu laikytis visų gydytojo nurodymų, kad gijimo procesas būtų sklandus.
Galimos komplikacijos
Kaip ir bet kuri kitoje operacijoje, akių vokų plastikoje taip pat gali atsirasti komplikacijos. Tai gali būti infekcijos, kraujavimas, jautrumas, pokyčiai akių srityje. Tačiau šios komplikacijos yra retos ir dažniausiai nesudėtingos. Svarbu atidžiai stebėti savo sveikatos būklę po operacijos ir kreiptis į gydytoją, jei pastebimi neįprasti simptomai.
Rezultatai ir atsakymai
Akių vokų plastika trunka maždaug nuo 30 min. iki 1 val. Po korekcinės operacijos pacientai sugrįžta namo jau po kelių valandų. Rezultatas ryškėja kiekvieną dieną, maždaug po 3-4 savaičių pasiekamas iškeltas tikslas. Pacientai dažnai pastebi, kad jų akių vokai atrodo jaunesni ir gaivesni, o tai prisideda prie bendros išvaizdos pagerėjimo ir pasitikėjimo savimi padidėjimo.
Operacija registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt
Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu
Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt