Krutu Implantai Pries ir Po: Kaip Dedami Implantai – Argumentai Už ir Prieš

Didžiausia dilema, kuri kamuoja krūtis didinti pasiryžusias moteris – kokį implantų talpinimo į krūtis būdą pasirinkti. Po pieno liaukomis, ar po didžiaisiais krūtinės raumenimis? Štai kur klausimas.

Ką sako istorija

Teigiama, kad pirmąsias krūtų didinimo operacijas bandyta jau 19 amžiaus pradžioje, anuomet tam naudotas juodmedis, parafinas ar net dramblio kaulas, iš jų pagaminta medžiaga buvo talpinama po pieno liaukomis. 1950 metais tokios operacijos metu bandyta panaudoti ir poroloną.

Tik 1964 metais atsirado moksliškai pagrįsti mamoplastikos metodai, tada operacijai imta naudoti silikono implantus, taip pat talpinamus po liauka. Bet ir tais laikais kildavo įvairiausių problemų, mat patys implantai nekietėjo, žmogaus organizmas juos identifikuodavo kaip svetimkūnius, sunkiai sekėsi suformuoti standžias krūtis.

Pirmieji silikono implantai buvo gaminami poliesterinio pluošto – dakrono, padedančio implantui prisitvirtinti, bet paaiškėjo, kad ši medžiaga sukelia neigiamą reakciją. Ir tik 7-ojo dešimtmečio pabaigoje pirmą kartą buvo atlikta plastinė krūtų didinimo operacija, kurios metu implantai patalpinti po raumenimis.

Toks būdas žaibiškai išpopuliarėjo, tačiau iki šiol naudojami abu. Kurį variantą pasirinkti, apsisprendžiama konsultacijų metu. Net ir aukščiausios kokybės implantai turi ribotą tarnavimo laiką ir turėtų būti keičiami kas 10-12 metų dėl sveikatos ir saugumo priežasčių, ar krūtų.

Kodėl verta rinktis implantus po raumeniu:

  1. Operacija trunka trumpiau.

  2. Tikslesni mamografijos rezultatai.

  3. Moterų, visiškai „neturinčių“ krūtų, implantų kontūrai po operacijos mažiau matomas.

  4. Raumuo dengia implantą ir tokiu būdu bet kokia kapsulinė kontraktūra mažiau apčiuopiama.

Kodėl verta rinktis implantus po liaukomis:

  1. Esant krūtų nusileidimui, vadinamajai ptozei, implantai po liaukomis geriau pakelia krūtis.

  2. Krūtinės raumuo dengia tik pusę arba trečdalį implanto, todėl jų talpinimas po raumenimis praranda savo prasmę ir tik nežymiai mažina kapsulinės kontrakturos tikimybę.

  3. Talpinant implantus po raumenimis, būtina atlikti raumenų skaidulų pjūvį. Dėl šios priežasties, taip pat ir dėl implanto sudaromo spaudimo krūtinės raumuo atrofuojasi.

Klaipėdietis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas implantus dažniau talpina po krūtinės raumenimis, nes tada implantai sunkiau apčiuopiami, padidintos krūtys atrodo natūraliau, implantai laikosi stabiliau ir nekeičia savo vietos.

Krūtų didinimas implantais

Krūtų didinimas implantais yra populiari plastinės chirurgijos procedūra, skirta pagerinti krūtų dydį, formą ir išvaizdą. Krūtinės didinimo operacija apima įvairius metodus, pasiruošimą ir kainodarą, todėl svarbu konsultuotis su patyrusiais plastikos chirurgais Vilniuje. Ši operacija gali būti atliekama dėl estetinių priežasčių, noro sustiprinti pasitikėjimą savimi, atkurti prarastas kūno proporcijas po nėštumo, svorio netekimo ar gydymo. Krūtų didinimas implantais yra ilgalaikė investicija į savo išvaizdą ir gyvenimo kokybę.

Kodėl verta rinktis krūtų didinimą implantais?

Krūtų didinimas implantais yra viena populiariausių estetinės chirurgijos operacijų pasaulyje. Ši operacija dažnai pasirenkama dėl estetinių priežasčių, noro sustiprinti pasitikėjimą savimi, atkurti prarastas kūno proporcijas po nėštumo, svorio netekimo ar gydymo. Krūtinės didinimas implantais yra ilgalaikė investicija į savo išvaizdą ir gyvenimo kokybę. Svarbu atidžiai pasverti visus „už“ ir „prieš“ bei pasiruošti šiam procesui tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Krūtų Implantų Rūšys

Krūtų implantai gali būti skirstomi į kelias rūšis, priklausomai nuo jų formos, dydžio, tekstūros ir medžiagos. Dažniausiai naudojami implantai yra silikoniniai, kurie suteikia krūtims natūralią išvaizdą ir pojūtį. Taip pat yra implantai, kurie yra užpildyti fiziologiniu tirpalu, tačiau jie yra mažiau populiarūs. Krūtų implantai gali būti naudojami ne tik krūtų didinimui, bet ir korekcijai, siekiant atkurti prarastą formą ar simetriją.

Krūtų implantų formos

Krūtų implantų formos gali skirtis, priklausomai nuo pacientės pageidavimo ir plastikos chirurgo rekomendacijų. Dažniausiai naudojamos formos yra apvalios, ovalios ir anatomiškos. Apvalios formos suteikia krūtims didesnį tūrį, o ovalios formos suteikia krūtims ilgesnį ir plonesnį profilį. Anatomiškos formos suteikia krūtims natūralią išvaizdą ir pojūtį, imituojant natūralų krūties kontūrą.

Operacijos eiga

Krūtų didinimo operacija prasideda dar prieš gulantis ant operacinio stalo. Prieš ir po operacijos svarbu vizualizuoti rezultatus, kad pacientai galėtų suprasti, kokių pokyčių tikėtis. Sutartą dieną krūtų didinimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Operacijos metu chirurginis pjūvis daromas mažiausiai pastebimoje vietoje po spenelio aureole arba po krūtimi. Pjūviui sugijus, randas tampa beveik nepastebimas. Operacija dažniausiai trunka apie 1 valandą.

Pasiruošimas Operacijai

Prieš krūtų didinimo operaciją, svarbu pasiruošti fiziškai ir psichologiškai. Pacientės turi atsisakyti rūkymo bent keletą savaičių prieš operaciją, kadangi tai gali turėti įtakos gijimui. Taip pat svarbu atlikti visus reikiamus tyrimus, supažindinti su operacijos eiga ir galimomis rizikomis. Specialistai taip pat atliks visus reikiamus tyrimus, supažindins su operacijos eiga ir galimomis rizikomis. Be to, būtina pasirūpinti, kad po operacijos būtų tinkama priežiūra ir palaikymas, siekiant užtikrinti sklandų gijimo procesą.

Pooperacinis laikotarpis

Po krūtų didinimo operacijos daugelis pacienčių į normalų gyvenimą grįžta greitai. Didinimas prieš ir po yra svarbus aspektas, nes jis padeda pacientėms suprasti, ko tikėtis prieš operaciją ir po jos, įskaitant pradinę pooperacinę būklę ir ilgalaikius rezultatus. Norėdami užtikrinti saugų ir greitą gijimą, būtina laikytis operavusio chirurgo nurodymų. Gijimo eiga priklauso nuo pacientės kūno reakcijos į implantus ir sveikatos būklės. Dauguma pacienčių po 1 dienos jau gali maudytis, po 3 dienų grįžta į darbą, po 1 savaitės jaučiasi įprastai, po 2-3 mėnesių pamato preliminarų rezultatą, o po 1 mėnesio pamato galutinį rezultatą.

Rizikos ir komplikacijos

Nors krūtų implantai yra saugūs ir patikimi, ar krūtų implantus būtina keisti kas 10-12 metų dėl sveikatos ir saugumo priežasčių. Komplikacijų gali kilti, tačiau tam, kad jų būtų išvengta, verta prieš operaciją turėti išsamią konsultaciją su gydytoju ir pasirinkti patikimą profesionalą. 2-3 % atvejų gali susiformuoti neįprasta randinė kapsulė aplink implantą, tačiau tokie dariniai yra reti.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt plastinės chirurgijos

Į asmeninę konsultaciją dėl krūtų didinimo operacijos galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt


Grįžti į naujienų sąrašą

author avatar
Vytautas Jankūnas Plastikos chirurgai
Dr. Vytautas Jankūnas yra patyręs plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas, turintis daugiau nei 18 metų patirtį šioje srityje. Per metus jis atlieka daugiau nei 800 operacijų ir apie 1000 grožio procedūrų injekcijomis.

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

    Atsiliepimai