Kaip atrodo ideali bamba?
Pasaulyje nerasite dviejų žmonių su vienodais pirštų antspaudais, taip pat ir su vienodomis bambomis. Bamba susiformuoja kiekvienam, kai vos gimus nukerpama virkštelė. Ilgainiui nuo bambos formos gali priklausyti visos pilvo zonos (nepriklausomai nuo to, ar žmogus lieknas, ar turi antsvorio) patrauklumas.
Sociologinės apklausos rodo, kad patraukliausia laikoma nedidelė, įdubusi T formos bamba. Idealu, kai bamba yra vidutinėje pilvo linijoje, per vidurį tarp gaktos ir kardo formos ataugėlės. Tik nedidelis procentas žmonių turi iškilias bambas, visi kiti – įdubusias, o įdaubos gylis priklauso nuo priekinės pilvo sienelės poodinės-riebalinės ląstelienos storio.
Bambos forma labiausiai priklauso nuo to, ar ji buvo teisingai suformuota po virkštelės nukirpimo. Kai bamba yra 0,5-1,5 cm. iškilusi virš pilvo – bambos suformavimas buvo atliktas netaisyklingai.
Be to, iškilios formos bamba gali pranešti apie tai, kad žmogus turi pilvo sienos defektą – bambos išvaržą, pro kurią veržiasi vidaus organai. Bambos išvarža tai defektas pilvo sienoje, kur vidaus organai gali išsiveržti. Bambos išvarža gali būti pirminė arba susiformuoti po ankstesnių operacijų. Bambos išvaržos operacija yra chirurginė procedūra, skirta ištaisyti bambos išvaržas, kuri gali būti atliekama atviru arba laparoskopiniu būdu. Šiuo atveju, atliekant plastinę bambos operaciją, būtina atlikti ir atvirą arba laparoskopinę išvaržos operaciją. Bambos išvaržos gali atsirasti įvairiose pilvo sienos vietose, ir jos gali įstrigti ir sukelti rimtų komplikacijų, jei nebus chirurgiškai gydomos. Nepageidaujamų komplikacijų gali kilti, jei bambos išvarža nebus gydoma laiku. Pilvo sienos išvarža yra būklė, kai audinys ar organas išsiveržia per pilvo sienos raumenis. Pilvo sienos išvaržos diagnozė ir gydymas yra svarbūs siekiant išvengti komplikacijų. Chirurgijos gydytojas atlieka šias operacijas, kurios gali būti atliekamos privačiai arba kompensuojamos per psdf lėšomis. Laparoskopinės operacijos metu mažos įpjovos daromos į pilvo, kad būtų galima pasiekti chirurginius instrumentus.
Bambos operacijos atliekamos su bendrine nejautra. Pooperaciniu periodu vieną mėnesį rekomenduojama vengti fizinio krūvio ir sunkumų kilnojimo.
Plastinės bambos operacijos rekomenduojamos ne tik pacientams, kurių bambos ženkliai iškilusios virš pilvo odos ar kuriems diagnozuota bambos išvarža, bet ir tais atvejais, kai auskarų vėrimo į bambą vietose matosi odos įplyšimai, bambos estetika prarandama kartu su amžiaus pokyčiais, susiformuoja randai po pilvo plastikos ar lipoksacijos procedūrų, po nėštumo, patirtų traumų ar ženklaus svorio sumažėjimo pasikeičia pilvo ir bambos forma.
Plastinės bambos operacijos (umbilikoplastikos) metu atstatoma bambos padėtis, ištaisoma jos forma, jai suteikiama paciento pageidaujama išvaizda. Bambos plastikos trukmė – apie 30 minučių. Įprastai ji derinama su kitomis plastinėmis procedūromis: lipoksacija, pilvo sienos plastika, krūtų plastika.
bambos gylisbambos padėtisbambos plastikabambos plastinė operacijabambos suformavimasideali bambaįdubusi bamba, patraukkli bamba, pilvo plastinės operacijosT formos bambavirkštelės nukirpimas
Kas yra bambos išvarža?
Bambos išvarža yra patologija, kai dalis vidaus organų ar audinio išsikiša per pilvo sienos raumenį į poodį. Tai gali būti įgimta arba įgyta būklė, kuri dažnai yra lengvai pastebima iš išorės, nes matomas bambos padidėjimas ar į kamuoliuką panašus išsikišimas. Bambos išvarža gali būti pirminė arba susiformavusi po buvusių operacijų. Ši būklė gali sukelti diskomfortą ir reikalauti medicininės intervencijos, ypač jei išvarža gali įstrigti ir sukelti rimtų komplikacijų.
Bambos išvaržos simptomai
Bambos išvarža ne visada pasireiškia juntamais ar matomais simptomais. Tačiau pajutus vieną iš žemiau išvardintų simptomų reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją chirurgą išsamiai diagnostikai. Simptomai gali būti:
Skausmas bambos srityje
Nemalonūs jausmai pilvo srityje
Nepatogumai kasdienėje veikloje
Palaipsniui didėjantis išsikišimas bambos srityje
Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos simptomus, nes jie gali rodyti, kad bambos išvarža gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų.
Bambos išvaržos diagnostika
Bambos išvaržą diagnozuoja gydytojas chirurgas konsultacijos metu. Įprastai išvarža patvirtinama apčiuopiant pilvo sritį. Ypač retais atvejais gali prireikti ultragarso tyrimų. Diagnostika yra svarbi, kadangi bambos išvarža gali įstrigti ir sukelti nepageidaujamų komplikacijų, pvz., žarnų nepraeinamumą, sutrikusią kraujotaką ir net gangreną. Laiku nustatyta diagnozė leidžia išvengti šių pavojingų būklių ir užtikrina tinkamą gydymą.
Į asmeninę konsultaciją su chirurgijos gydytoju galite užsiregistruoti jums patogiu būdu
Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt
Pooperaciniu periodu vieną mėnesį rekomenduojama vengti fizinio krūvio ir sunkumų kilnojimo. Po operacijos svarbu laikytis nustatytų atsigavimo protokolų ir apribojimų, įskaitant konkrečius terminus žaizdų priežiūrai ir fizinei veiklai.
Žymos: bambos gylis, bambos padėtis, bambos plastika, bambos plastinė operacija, bambos suformavimas, ideali bamba, įdubusi bamba, patraukkli bamba, pilvo plastinės operacijos, T formos bamba, virkštelės nukirpimas
Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu
Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt