Išeitis, jei nukarusi oda išduoda tikrąjį moters amžių

Nukarusi oda

Moterys tikrai rūpinasi savo rankomis – alkūnes bei plaštakas periodiškai tepa kremais, o tai suteikia odai elastingumo bei apsaugo ją nuo išsausėjimo ir senatvės požymių atsiradimo. Tačiau rankos nuo pečių iki alkūnių dažnai lieka pamirštos.

Tačiau pastebima, kad kita odos sritis, nuo alkūnių iki pažastų, nesulaukia reikiamo dėmesio. Ilgainiui oda čia nukarsta, susidaro raukšlės, liaudyje vadinamos „šikšnosparnio sparnais“. Ir būtent nukarusi žastų – rankų nuo pečių iki alkūnių – oda išduoda tikrąjį moters amžių. Ant karštų vasaros dienų, kai moterys nori dėvėti be rankovių drabužius, ši problema tampa ypač aktuali.

Rankų odos būklę neigiamai veikia ne vienas faktorius. Tai – ir netinkamas gyvenimo būdas, ir staigus lieknėjimas ar antsvoris, raumenų masės netekimas ar fizinio krūvio stoka.

Ar dailiosios lyties atstovėms galima tokių žastų problemą spręsti savarankiškai? Taip, bet tik pradinėje stadijoje, kol oda dar ne visai nukarusi, sako Klaipėdoje paslaugas teikiantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas. Pavyzdžiui, lengvą tempiantį efektą galima pasiekti masažų, treniruočių, kosmetinių priemonių dėka. Moterims svarbu daryti pratimus reguliariai, kad pasiektų geriausius rezultatus.

„Tačiau kai ženklus žastų odos nukarimas susijęs su neišvengiamais amžiaus pokyčiais, sugrąžinti jaunystę rankoms gali padėti tik plastinė chirurgija. Tam skirta brachioplastika – plastinės operacijos, atkuriančios natūralų rankų odos reljefą“, – aiškina specialistas. Pradėti pratimus reikia kuo anksčiau, kad būtų išvengta didesnių problemų ateityje. Reguliariai atliekant pratimus, galima pasiekti pastebimų rezultatų.

Anot jo, tokios operacijos metu plastikos chirurgas pašalina visus odos nelygumus, pigmentines dėmes, šiurkštumą. Dažnai brachioplastika atliekama kartu su lipoksacija – taip operuojamoje vietoje pasiekiamas maksimalus jauninantis efektas, kai žmonės atsikrato ne tik nukarusios odos, bet ir mėgaujasi pasiekiamu efektu po riebalų nusiurbimo nuo rankų. Labai svarbu pradėti pratimą teisingai, kad būtų išvengta traumų.

V. Jankūnas atkreipia dėmesį, kad paciento pageidavimu brachioplastika gali būti sudėtinių plastinių operacijų dalimi. Pavyzdžiui, kai sykiu atliekama pilvo sienos plastika, nugaros odos patempimas, krūtų korekcija. Tokiu būdu sumažėja organizmo patiriamas stresas.

„Įprastai žastų operacija trunka 1-2 valandas ir priklauso nuo keliamų tikslų. Dažniausiai vidinėje rankų pusėje atliekami T formos, S formos ar žuvies uodegos formos pjūviai nuo pažastų zonos iki alkūnių. Tuomet pašalinamas poodinių riebalų, nukarusios odos perteklius, patempiami minkštieji audiniai“, – pasakoja plastikos chirurgas.

Tais atvejais, kai būtinų pokyčių apimtys nėra didelės, gali būti taikoma transaksiliarinė brachioplastika – jos metu nedideli pjūviai daromi tik pažastų zonoje. Taip pašalinamas poodinių riebalų perteklius, o nukarusi oda patempiama pečių link ir užfiksuojama.

Pasak V. Jankūno, pastarasis brachioplastikos būdas, pasižymintis minimalia invazija, užtikrina puikų rezultatą ir nepalieka matomų pooperacinių randų.

Pacientėms verta atminti, kad po žastų operacijos ligoninėje jos bus prižiūrimos 1-3 dienas, o siūlės bus išimamos po kelių savaičių. Reabilitaciniu laikotarpiu, trunkančiu iki 6 savaičių, specialistai rekomenduoja nešioti kompresines rankoves, nesilankyti baseinuose, saunose, soliariumuose. Rankas reikia prižiūrėti nuolat, kad išlaikytumėte pasiektus rezultatus. Net 30 sekundžių pratimus galima atlikti bet kur, net ir darbe. Tada galima pailsėti ir vėl tęsti pratimus.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt


Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai